Rzut stropodachu, bloczki stropowe. Dach i strop – najważniejsze elementy każdego domu

Jeśli planujesz budować dom zadbaj o wszystkie szczegóły. Niezwykle ważne w Twoim domu będą stropy oraz odpowiedni dach. Zadbaj, aby elementy te zostały wykonane w odpowiedni sposób oraz z odpowiedniego materiału.

Bloczki stropowe

Dużą rolę w każdym domu odgrywa strop. Odpowiada on za przenoszenie obciążenia na ściany, a następnie za ich pośrednictwem na fundamenty. Musi on udźwignąć nie tylko ciężar własny, ale i obciążenia użytkowe i obciążenia od ścianek działowych. Prócz tego strop pełni funkcje przegród akustycznych oraz cieplnych między poszczególnymi Dlatego też niezwykle ważne jest użycie odpowiedniego materiału. Niezastąpione okażą się tutaj odpowiednio dobrane bloczki stropowe. Mnogość rodzajów tego materiału budowlanego pozwala na łatwe jego dopasowywanie.  Bloczki stropowe winny być niezwykle wytrzymałe na obciążenia.

Rzut stropodachu

Każdy dom musi mieć też porządny dach. Istotnym elementem każdego projektu budowlanego jest rzut stropodachu. Jak nazwa wskazuje, stropodachy zwane dachami płaskimi, pełnią dwie funkcje jednocześnie. Są stropem pomiędzy najwyższą kondygnacją domu, a dachem. Jeśli rzut stropodachu wykonany jest prawidłowo, wówczas dach cechuje się dużą wytrzymałością na wszelkie obciążenia takie jak: śnieg czy wiatr. Dobry stropodach cechuje się także odpornością na utratę ciepła oraz nadmierne nagrzewanie. Jest też odporny na uszkodzenia mechaniczne, które często powstają podczas eksploatacji.

 

Author: osiedleklasno.pl