Praktyczny i funkcjonalny pokój dla rodzeństwa

Gdy w mieszkaniu nie ma dość miejsca, aby urządzić dwa osobne pokoje dla dwójki rodzeństwa, wówczas trzeba szukać zastępczych rozwiązań. Jednak dzięki praktycznym, dobrze zaprojektowanym meblom można takie pomieszczenie urządzić w sposób niezwykle korzystny i wygodny dla obojga.

W jaki sposób wydzielić przestrzeń dla dwojga dzieci?

Nawet jeśli rodzice zmuszeni są ulokować dwoje dorastających dzieci w jednym pokoju, to doskonale wiedzą, że należy każdemu z nich zapewnić dość przestrzeni do pracy, zabawy i nauki. Taką przestrzeń można wydzielić organizując osobne biurka i łóżka dla każdego z dzieci. Dobrym pomysłem mogą być łóżka podwójne – na przykład z wysuwanym dolnym materacem lub łóżko dziecięce piętrowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu każde z dzieci ma swoje własne miejsce do spania, które bez trudu mieści się nawet na ograniczonej przestrzeni.

Jak podnieść funkcjonalność pokoju dla rodzeństwa?

Każdemu z dzieci należy zapewnić osobne miejsce do nauki zlokalizowane w dobrze oświetlonym kącie pokoju, oraz odrębne łóżko. Pośrodku pokoju warto jednak pozostawić wspólną strefę do zabawy dla maluchów. Tam, gdzie jest dwoje dzieci, warto pomyśleć o meblach, które oszczędzają przestrzeń – na przykład o łóżku piętrowym czy łóżku z biurkiem albo szufladami. Poprzez sprytne rozlokowanie szaf, półek, łóżek i biurek w pokoju dziecięcym, pośrodku pokoju zostanie sporo miejsca na skrzynie z zabawkami, drabinki do gimnastyki, czy jakiekolwiek inne sprzęty, które pomogą dziecku utrzymać odpowiednio wysoki poziom aktywności fizycznej, która jest bardzo ważna dla ich prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Rodzeństwo, które wychowuje się razem, ale w dobrze przemyślanej przestrzeni, ma szansę wyrosnąć na bardzo zgodne, na czym przecież zależy wielu rodzicom. Jeśli wybierze się dobrej jakości meble dla dzieci lub młodzieży, wówczas będą one miały szansę funkcjonować korzystnie przez wiele lat, zanim dzieci wyrosną i trzeba będzie pomyśleć o rearanżacji przestrzeni.

Author: osiedleklasno.pl