Pomysł na balkon – zabudowa balkonów Kraków

Balkon stanowi nieodłączny element budownictwa wielorodzinnego. Mieszkania wyposażone w balkon potrafią kosztować o kilka procent więcej. Dla mieszkańców bloków jest to namiastka tarasu, gdzie mogą się zrelaksować na świeżym powietrzu.

Otwarty czy zamknięty? Zabudowa balkonów Kraków

Standardowo balkony stanowią otwartą przestrzeń. Nie zawsze jednak odpowiada nam takie rozwiązanie. Są sytuacje, kiedy warta rozważenia staje się zabudowa balkonow Krakow jest dość głośnym miastem, a wiele bloków budowanych jest przy ruchliwych ulicach. W takiej sytuacji zabudowa balkonu pozwala odizolować się od hałasu oraz kurzu z zewnątrz.

Bezpieczeństwo dzieci i zwierząt

Wśród zwolenników zabudowywania balkonów sporą grupę stanowią młodzi rodzice, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Dzięki zabudowie nie ma obawy, że dziecko może przypadkiem wypaść lub coś wyrzucić. Podobnie rzecz ma się ze zwierzętami. Dla mieszkańców parterów oraz niższych pięter zabudowany balkon stanowi także dodatkową barierę przed ewentualnymi włamywaczami.

Składzik lub oranżeria

Zabudowa balkonu pozwala na stworzenie dodatkowego pomieszczenia, które możemy zagospodarować, jako domową oranżerię z mnóstwem kwiatów i roślin, wśród których przyjemnie będzie nam odpoczywać. Możemy je również wykorzystać jako przechowalnię rowerów lub sezonowych zabawek dzieci.

 

Author: osiedleklasno.pl