Bezpieczne okna – zaczep okienny antywyważeniowy.

Wybierając nowe okna mnóstwo uwagi poświęcamy ich wyglądowi i parametrom technicznym. Chcemy mieć pewność, że okna będą dobrze izolować termicznie oraz akustycznie. Oprócz koloru ram oraz ilości szyb musimy jednak zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów.

Uchylać czy otwierać? zaczep okienny antywyważeniowy

W zależności od naszych wymagań i upodobań okno może być pozbawione możliwości otwierania lub otwierać się w różnym zakresie. Odpowiednie okucia okienne sprawią, że okno będzie tylko uchylne lub rozwieralne, albo będzie łączyć obie te funkcje.

Zaczep okienny – gwarancja bezpieczeństwa

Koniecznie należy zwrócić uwagę także na zabezpieczenie okien przed włamaniem. Wykonany z wysokiej jakości stali Zaczep antywyważeniowy montowany do stalowego wzmocnienia profilu okiennego zwiększa jego odporność na włamanie. Aby maksymalnie zwiększyć poziom zabezpieczenia Zaczep antywyważeniowy powinien zostać zamontowany na całym obwodzie okna lub przynajmniej w każdym jego narożniku.
Statystyki policyjne nie pozostawiają złudzeń – każdego roku dochodzi do ponad 120 tysięcy włamań do mieszkań osób prywatnych. Warto zabezpieczyć swój dobytek i zadbać o bezpieczeństwo domowników.

Author: osiedleklasno.pl