Strop cobiax, strop wienerberger. Lekkie stropy w nowoczesnym domu

Ceramiczne stropy gęstożebrowe są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań stropowych. Obecnie na rynku budowlanym coraz większą popularnością cieszy się strop Cobiax oraz strop wienerberger.

Strop Cobiax i Wienerberger

Budując dom warto zastanowić się nad montażem odpowiedniego stropu. Obecnie innowacyjnym produktem na rynku jest stop Cobiax oraz strop Wienerberger.
Nowoczesny strop Cobiax pracuje dwukierunkowo i jest bardo lekki. Jest to zatem odpowiednie rozwiązanie konstrukcyjne w budynkach, w których istnieje potrzeba zastosowania dużych rozpiętości stropów oraz płaskiej i gładkiej powierzchni spodniej stropu. Tworzą go plastikowe i puste wkłady, które są zabezpieczone koszem z stalowych prętów. Są one układane pomiędzy dolnym i górnym zbrojeniem płyty żelbetowej. Umieszcza się je w obszarach, gdzie nie ma żadnej korzyści z użycia betonu. Dzięki temu można zredukować jego masę do 30 – 35% w porównaniu z tradycyjnymi stropami o podobnych parametrach.

 

Dużą popularnością cieszy się obecnie na rynku strop Wienerberger. Składa się on z belek nośnych i ceramicznych pustaków, które wypełniają przestrzenie między belkami. Od góry konstrukcja zalewana jest betonem. Jest to tak zwana warstwa nadbetonu, która doskonale usztywnia strop. Ta technologia cienkospoinowa została wprowadzona przez firmę Wienerberger na rynek w 2009 roku.
W obecnych czasach budowa nowoczesnego domu nie może obyć się bez zastosowania stropów ceramicznych.

 

Author: osiedleklasno.pl