Strop teriva 1 bis -rozpiętość. Strop dobrany do konstrukcji budynku

Obecnie na rynku budowlanym mamy szeroką ofertę stropów. Przed rozpoczęciem prac budowlanych warto zastanowić się nad zakupem właściwego. Niezwykle popularne są stropy teriva 1 bis.

Strop Teriva 1 bis

Każdy strop posiada szereg zalet oraz wad. Obecnie na rynku budowlanym dużą popularnością cieszy się strop Teriva 1 bis. Jest to produkt gęstożebrowy, wykonany w systemie belka + pustak. Belka stropowa wykonana jest z kratownicy. Jest rozpostarta pomiędzy ścianami nośnymi budynku. Strop ten ma zabetonowaną stopkę o szerokości 120 mm. Strop Teriva 1 bis jest wyposażony w zbrojenie dodatkowe o przekroju przewidzianym w odrębnej dokumentacji.

Strop Teriva rozpiętość

Strop Teriva rozpiętość – można stosować w zależności od wybranego rodzaju. Strop Teriva 1 można stosować do rozpiętości 6, 0 metra, a strop Teriva Nova można stosować do rozpiętości 7, 2 metra. Trzeba tu zachować odstęp 600 mm w rozstawie osiowym belek. Przy tym typie stropu wykonuje się zbrojenie podporowe. Strop Teriva rozpiętość – musi być dopasowana do projektu budynku.
Decydujac się na budowę domu warto zadbać o odpowiedni strop. Jest to bardzo ważny element, gdyż podtrzymuje on ściany budynku.

Author: osiedleklasno.pl