Hale sportowe coraz częściej pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Hale sportowe są ekonomiczne oraz łatwo przystosować je do wymagań różnorodnych imprez sportowych. Ich wygoda powoduje to, że z powodzeniem zastępują tradycyjne, murowane obiekty sportowe. Co musisz wiedzieć przed budową hali sportowej?
Czym są hale sportowe?
Hala sportowa jest zaliczana do budynków o zwartej formie konstrukcyjnej. Jej konstrukcja jest uzależniona od przestrzeni, jakie muszą zostać wydzielone wewnątrz budynku. Zazwyczaj tymi przestrzeniami są: przestrzeń główna np. boisko sportowe, przestrzeń do jazdy konnej, lodowisko, trybuny dla kibiców, miejsca dla sędziów i dziennikarzy oraz inne niezbędne pomieszczenia takie jak pomieszczenia socjalne, techniczne, szatnie czy magazyny sportowe. Hala sportowa może również zostać wyposażona w miejsce na scenę, ale musi być to potwierdzone z inwestorem. Scena może zostać wykorzystana do imprez sportowych, aby konferansjer był lepiej widoczny, ale również hala sportowa może zostać przekształcona w miejsce na inne wydarzenia np. muzyczne lub teatralne. Stalowe hale sportowe poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych, które mogą zostać łatwo zaadaptowane do zmieniającej się sytuacji, a jednocześnie inwestor nie ponosi kosztów związanych z przebudową budynku.
Hala sportowa projekt
Projekt hali sportowej nie musi być skomplikowanym procesem. Na początku określ cel i wykorzystanie hali sportowej oraz powierzchnię, jaką można zagospodarować na wykonanie projektu. Do realizacji projektu warto wybrać firmę, która posiada gotowe rozwiązania na dla swoich klientów. Projekt hali sportowej powinien zawierać projekt architektoniczny i konstrukcyjny wraz z informacją instalacjach wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych, gazowych i grzewczych oraz informacje o zapewnieniu bezpieczeństwa i wyjściach ewakuacyjnych. Bezpieczeństwo sportowców, jak i kibiców w halach sportowych lub sportowo-widowiskowych powinno być na najwyższym poziomie.
Najnowsze komentarze