Gzymsy ozdobne i ciągnione. Ozdób wnętrze gzymsami

Sztukateria elewacyjna to znakomity sposób na metamorfozę każdego domu. Odpowiednio dobrane gzymsy ozdobne dodają każdemu budynkowi szyku i elegancji. Można nimi zdobyć nie tylko elewację, ale wnętrze każdego mieszkania.

Coraz więcej nowoczesnych klientów chcących cieszyć się pięknym domem inwestuje w jego elewację oraz wygląd wewnętrzny. Gzymsy ozdobne sprawiają, że budynek ma oryginalny wygląd, harmonijne proporcje oraz jedyny i niepowtarzalny wygląd.
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się ozdobne gzymsy przysufitowe. Można je bez trudu zamontować za pomocą specjalnego kleju. Stanowią one doskonały i niezwykle estetyczny kamuflaż dla zamaskowania nierówności i krzywizn, które powstały podczas łączenia ścian z sufitem.

gzymsy ozdobne, gzymsy ciągnione

Co więcej można zamontować w nich oświetlenia, które w intymny sposób rozjaśnią oraz ocieplą całe mieszkanie. Wyjściowym kolorem wszystkich gzymsów ozdobnych jest biały, jednak można je pomalować bez wcześniejszego szlifowania czy gruntowania powierzchni. Szeroka gama wzorów, nawiązuje zarówno minionych epok, jak i do nowoczesnych trendów dekoratorskich. Zazwyczaj każdy klient potrafi znaleźć coś dla siebie. Dużą popularnością cieszą się gzymsy ciągnione. Wykonane są one ze styropianu i mają naniesioną powłokę zabezpieczającą. Istnieją dwie metody nakładania warstwy zewnętrznej. Jedną z nich jest metoda ciągniona. Polega ona na tym, że styropianowy kształt jest przeciągany pod odpowiednią formatką z jednoczesnym nałożeniem masy kwarcowej. Metoda ta zapewnia wysoką ostrość krawędzi, co wpływa na jakość produktu. Dostępne w sklepach gzymsy ciągnione cieszą się dużą trwałością. Są coraz bardziej doceniane przez wielu klientów.

Author: osiedleklasno.pl