Ciekawy sufit podwieszany na poddaszu – konstrukcje

Przestrzeń na poddaszu może zostać bardzo ciekawie zaaranżowana, niemniej jednak nie należy to do zadań absolutnie najłatwiejszych. Warto jednakże pomyśleć nad pewnym rozwiązaniem, które ostatnio coraz bardziej zyskuje na popularności.

sufit podwieszany na poddaszu

Jest to bowiem sufit podwieszany na poddaszu . Zacznijmy od tego, co to jest w ogóle sufit podwieszany. Otóż chodzi tu o to, że na specjalnym stropie kładziemy karton gips albo kasetony, które mają wiele zalet. Przede wszystkim można za ich pomocą ładnie wygładzić sufit. Ponadto są najzwyczajniej w świecie bardzo ładne i dekoracyjne. Umożliwiają także doprowadzenie delikatnego światła ledowego.

Sufity podwieszane konstrukcje

Jak to wygląd od strony konstrukcyjnej? Generalnie według różnych specjalistów sufity podwieszane konstrukcje najlepsze są na stropach metalowych, niemniej jednak da się je także zorganizować na belkach drewnianych. Pamiętać jednak należy, że choć paradoksalnie są to dość lekkie konstrukcje, to jednak trochę ważą i muszą być doczepione do odpowiednio silnych belek nośnych.

 

Author: osiedleklasno.pl