Osiedle Klasno - logo

Rozmiar tekstu: A A A

Lokalizacja

Inwestycja „Osiedle KLASNO” zlokalizowana jest przy ul. Jasnej w Wieliczce. Osiedle jest umiejscowione na tyle atrakcyjnie, że mimo bliskości Rynku w Wieliczce (zaledwie 900m) i dogodnego dojazdu do Krakowa wynikającego m.in. z kursujących autobusów MPK oraz Szybkiej Kolei, inwestycje otacza duża ilość terenów zielonych i licznych atrakcji, między innymi:

 

Zobacz na większej mapie

Tereny Ekologiczne Grabówki

Teren Ekologiczny Grabówki, sąsiadujący bezpośrednio z Osiedlem Klasno, na mocy Uchwały Rady Miasta został objęty ochroną. Do ekologicznych użytków zalicza się las oraz mały i duży staw. Szczególny urok wspomnianego miejsca wynika z miejscowej roślinności oraz faktu występowania chronionych gatunków zwierząt wpisanych do czerwonej księgi.

 Ośrodek rekreacyjno- wypoczynkowy

W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się nowoczesne Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnej – Solne Miasto. W ofercie Centrum znajdują się między innymi korty tenisowe, basen, siłownia a w sezonie lodowisko. Na terenie obiektu ponadto funkcjonuje kawiarenka oraz gabinet masażu i pielęgnacji twarzy.
www.solnemiasto.pl

Szlaki spacerowe i rowerowe

Warto zauważyć, iż wokół terenu inwestycji istnieje wiele oznaczonych szlaków spacerowych i rowerowych, które sprzyjają rodzinnym wycieczkom. Trasy rowerowe oraz spacerowe wyznaczone zostały na terenach zielonych umożliwiając tym samym spędzanie wolnego czasu w bezpośrednim kontakcie z naturą. Więcej informacji na stronie CKiT w Wieliczce.
Zobacz szlaki turystyczne.

Park miejski Im. Adama Mickiewicza

Park im. Adama Mickiewicza to idealne miejsce dla osób lubiących spędzać wolny czas na długich spacerach. Długie ścieżki spacerowe rozplanowane w wieloletnim parku pozwalają na spędzanie wolnego czasu w otoczeniu ciszy oraz natury.

Stadnina Koni, Siercza

W sąsiedztwie inwestycji funkcjonują dwie stadniny koni. Ośrodki jazdy konnej poza tematycznymi zajęciami oferują miedzy innymi cykliczne imprezy oraz mini zoo.

Korty tenisowe

Entuzjaści tenisa ziemnego mogą rozwijać swoje umiejętności na kortach tenisowych dostępnych w Wieliczce oraz okolicznych miejscowościach. Ze względy na rozszerzoną ofertę gry pod okiem instruktora korty tenisowe to atrakcyjna oferta także dla amatorów wspomnianego sportu.

I wiele innych...Realizacja: Intellect
Copyright ©
ul. Jasna 8A
32-020 Wieliczka
Odwiedzin: 449200